ساعت هایی که به راحتی از دست می روند

این پست برای اونهایی هست که یک روز کامل رو زندگی می کنند اما اگه آخر شب ازشون بپرسی امروز چه کار کردی نمی تونند جواب درستی بدند. شاید برخی هاشون کارهای روتین داشته باشند و اونها رو اشاره کنند اما خب مسئله مهم این هست که این کارها چند ساعت وقت رو گرفته و مابقی ساعات چی شدند؟

من امروز چه کارهایی انجام دادم؟

خب اگه با خودمون صادق باشیم حتما می دونیم که در طول روز ساعت هایی رو از دست دادیم که از منابع با ارزش زندگی‌مون محسوب می شوند. در اصل شاید برخی ها اصلا متوجه این اتلاف زمان نشوتد! برای اینکه این مورد رو متوجه بشید یک تمرین براتون دارم! همه کارهایی که انجام می دید رو به همراه مدت زمانی که برای اون کار صرف شده رو یادداشت کنید! این روش ساده هست ولی خیلی هم مفید و کاربردی هست.

من همیشه به این فکر می کردم که چرا بازدهی خوبی ندارم و مشکل از کجاست؟ تا اینکه با این روش آشنا شدم و تصمیم گرفتم این تمرین رو انجام بدم و نتیجه اش فوق العاده بود! تونستم بفهمم که بعضی از روزها حتی ۷ و یا ۱۰ ساعت اتلاف وقت دارم. بله ۱۰ ساعت 😐

البته امیدوارم که تو این یادداشت کردن با خودتون تعارف نداشته باشید و واقعا همه چیز رو به درستی یادداشت کنید و در آخر هم مواردی که انجام دادن شون براتون ارزشی نداشتند رو به عنوان زمان هدر رفته در نظر بگیرید.

 

من ۶ میلیون تومان از دست دادم

با همین بدست آوردن مدت زمان اتلاف وقت و اینکه اگه قرار بود تو این ساعات من ساعتی ۵ هزار تومان درآمد داشته باشم تا به امروز (از اول سال تا الان آخر مردادماه) حدود ۶۰۰۰۰۰۰ تومان از دست دادم!

می بینید چقدر سخاوتمندانه :دی! به همین راحتی! حالا شما ببینید چه مدت زمان خودتون رو به هدر دادید؟! برای من که چند سال هست 🙁

 

الان از این صفحه خارج شو!

همه می دونیم که زمان چیز خیلی با ارزشی هست؛ اما الان شما بیشتر به این ارزش باید پی برده باشید. پس دیگه وقت خودتون رو بیشتر از این حیف و میل نکرده و سعی کنید از اون به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا بلکه شاید تغییر اساسی در زندگی خود تجربه کنید.

البته به شرطی که این زمان های هدر رفته رو بتونید به صورت مفید استفاده کنید که من خودم هم تو تغییر دادن اش به مشکل خوردم! ولی خب برای کسی که بخواد موفق بشه این کار نباید چندان سخت باشه 🙂

پیام کیوانی

نوشتن رو دوست دارم، چون باعث افزایش آگاهی خواننده میشه. تمام سعی ام این هست که مطالبی که می نویسم برای افرادی هم که مراجعه می کنند مفید و کاربردی باشه ولی قطعا مواردی خواهند بود که اصلا به درد شما نمی خورن! چون اینجا "وبلاگ شخصی" هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *