آموزش رفع خطای nesting level of ‘100’ reached لاراول

آدم آماتور نباشه! کافی هست به یک خطا (error) برخورد کنی که از قضا خیلی هم مرمز هست. خلاصه اینکه در راه یادگیری لاراول بودم که تو یک قسمت با خطای بسیار ظریفی برخورد کردم که این شکلی بود “Maximum function nesting level of ‘100’ reached, aborting!” حالا اگر شما هم چنین خطایی دارید راه حل اش رو میخوام براتون بگم!

ساعت ۱۹:۱۵ بود که این خطا رو دریافت کردم و جالب اینکه تو ۲۰:۱۵ بلاخره تونستم یک راه حل براش پیدا کنم! مشکل به ظاهر از xDebug بود و باید مقدار اون رو افزایش می دادیم. مثل بقیه مشکل هایی که باهاش برخورد کرده بودم گفتم خب اشکالی نداره زودی این رقم رو اضافه می کنم، به ادامه کار میرسم که فایل مربوط به این xDebug رو اصلا متوجه نشدم چی هست و کجاست 😐 الان هم نمیدونم کجاست، هرکی پیدا کنه جایزه داره :دی

 

راه حل

جا داره از digitlimit که تو این تایپک راه حل رو گفته بود تشکر کنم. تو پوشه لاراول به این مسیر برید: bootstrap/autoload.php و کد زیر رو به فایل اضافه کنید:

ini_set('xdebug.max_nesting_level', 120);

نکته۱: پوشه bootstrap لاراول رو با bootstrap مربوط به css اشتباه نگیرید.

نکته۲: چون فایل های bootstrap موقع راه اندازی درخواست میشن، برای اینکه تغییرات رو سیستم مشاهده کنه حتما باید سرور رو ریستارت کنید.

 

خوب امیداورم که از این آموزش لاراول توسط یک فرد مبتدی استفاده کرده باشید :دی بزودی که حرفه ای شدم شاید آموزش های حرفه ای رو هم بذارم. فعلا این رو هم چون تو وب فارسی به این مورد پرداخته نشده بود براتون گذاشتم تا اگر کسی جستجو کرد سریع بتونه مشکل اش رو رفع کنه و مثل من دیگه یک ساعت وقت نگذاره.

پیام کیوانی

نوشتن رو دوست دارم، چون باعث افزایش آگاهی خواننده میشه. تمام سعی ام این هست که مطالبی که می نویسم برای افرادی هم که مراجعه می کنند مفید و کاربردی باشه ولی قطعا مواردی خواهند بود که اصلا به درد شما نمی خورن! چون اینجا "وبلاگ شخصی" هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *