راز های مخفی شده در دل گوگل

عنوان پست رو اول میخواستم بزنم ماشین حساب مخفی گوگل ولی چون دیدم فراتر از یک ماشین حساب هست برای همین این عنوان رو انتخاب کردم. حالا بیخیال اینها بریم سر اصل مطلب که مطمئن هستم براتوان جالب خواهد بود پس تا آخر این مطلب رو دنبال کنید.

اکثر ما از گوگل فقط برای جستجوی اطلاعات در اینترنت استفاده می کنیم. و کمتر به استفاده از سایر امکانات آن می پردازیم. یکی از امکانات جالب گوگل سیستم انجام عملیات ریاضی هست که برای دسترسی به اون کافیست تو کادر جستجو کدهای دستوری رو وارد کنید.

گوگل google

ماشین حساب گوگل

ماشین حساب پیشرفته گوگل می تواند شما در به جواب رسیدن مسائل ساده و حتی پیچیده محاسبانی کمک کند. برای دسترسی به این سرویس کافیست عبارت calculator را جستجو کنید و یا یک عمل ریاضی بر فرض مثال 4+3 را وارد کنید.

ماشین حساب گوگل

برای نمونه من sin 90 degrees رو وارد کردم که جواب همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید برابر با 1 است. هم اکنون این ماشین در دسترس شما می باشد و می توانید با وارد کردن فرمول های خود و جستجو به جواب برسید.

 

نمایش گراف

شخصا برای خودم همیشه کار با جدول های مختصات و کشیدن گراف ها مشکل بوده و همین الان اش هم هست! و چون گوگل باهوش هست و میدونه کاربران چه نیازهایی دارند امکان ترسیم گراف فقط با وارد کردن مقادیر را فراهم کرده است. برای مثال شما می توانید عبارت x*sin(y) را وارد کرده و دکمه جستجو را بزنید تا گوگل برای شما یک گراف متحرک همانند شکل زیر را نشان دهد.

نمایش گراف Google

یکی از استفاده های این ابزار برای مورد زیر می باشد! عبارت زیر را در گوگل جستجو کنید.

sqrt(1-(abs(x)-1)^2), arccos(1-abs(x))-π

الان به مقدار لازم Zoom Out کنید. تا به شکل زیر دست برسید 😀

نمایش عکس قلب در گوگل گراف

مبدل پول

یکی از خدمات دیگر مبدل واحد پولی می باشد که البته متاسفانه ریال ایران در این لیست وجود ندارد. برای استفاده از این امان شما کافیست میزان پولی را که میخواهید در واحد نرخی دیگر بدست آورید را همانند روشی های قبلی در گوگل جستجو کنید. برای مثال من میخوام بدونم 10 دلار آمریکا به پول ترکیه چند میشه برای همینطور منظور عبارت 10 US Dollars to lira رو جستجو میکنم.

مبدل پول آنلاین گوگل

یکی از ویژگی های جالب این مبدل نمایش میزان افزایش و کاهش نرخ می باشد که به صورت نمودار برای 5 سال قابل نمایش می باشد.

مبدل واحد

پرکاربردترین مورد رو نگه داشتم برای آخر که مطئن هستم بارها ازش استفاده خواهید کرد! این ابزار فوق العاده که امکان تبدیل انواع واحد را فراهم می سازد با تایپ عبارت Unit converter قابل دسترس خواهد بود. این ابزار دیگه نیاز به توضیح اضافه نداره برید استفاده کنید و از ما هم یادی کنید 🙂

مبدل واحد آنلاین گوگل

امیدوارم ابزارهای معرفی شده در این پست براتون کاربردی بوده باشند. در صورتی که مورد دیگه ای وجود دارد از بخش نظرات اطلاع دهید تا در پست های بعدی به آن اشاره کنم.

پیام کیوانی

نوشتن رو دوست دارم، چون باعث افزایش آگاهی خواننده میشه. تمام سعی ام این هست که مطالبی که می نویسم برای افرادی هم که مراجعه می کنند مفید و کاربردی باشه ولی قطعا مواردی خواهند بود که اصلا به درد شما نمی خورن! چون اینجا "وبلاگ شخصی" هست.

۲ دیدگاه‌

  1. اریا گفت:

    دمتون گرم خیل جالب بود

  2. ali گفت:

    خوشم اومد. عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *