دلیل سفید شدن وب سایت بعد از اعمال تغییرات

اگر شما از آن جمله افرادی هستید که با اعمال تغییرات در سایت خود با صفحه سفید برخورد کرده اید – این مطلب می تواند برایتان کاربردی باشد.

بنا به دلایل مختلفی ممکن است که سایت شما بعد از اعمال تغییرات و یا افزودن برخی امکانات از دسترس خارج شده و فقط صفحه سفید نمایش داده شود. بخصوص این مورد بیشتر برای خود من به هنگام کار بر روی سایت های وردپرسی اتفاق می افتد. صرف نظر از اینکه ایراد کار چی هست و چطور باید اون رو رفع کنید، ابتدا باید بدونید دلیل این موضوع چی هست.

برای اینکه بدونید دلیل سفید شدن سایت چی هست باید نمایش error رو فعال کنید (اگر فعال نیست). با دیدن خطا می تونید بدونید که کجا مشکل رخ داده و با رفع ایراد در اون قسمت خیلی زودتر می تونید به نتیجه برسید. برای این منظور کافیست که کدهای زیر رو به فایل .htaccess اضافه کنید.

php_flag display_startup_errors on
php_flag display_errors on
php_flag html_errors on
php_flag  log_errors on
php_value error_log  /home/path/public_html/domain/PHP_errors.log

توجه: بهتر است بعد از اینکه مشکل را رفع کردید ، کدها را مجددا از روی سایت بردارید تا احتمال خرابکاری با استفاده از اطلاعاتی که از طریق نمایش خطاها ممکن است به دست هکر بیافتد جلوگیری کنید.

پیام کیوانی

نوشتن رو دوست دارم، چون باعث افزایش آگاهی خواننده میشه. تمام سعی ام این هست که مطالبی که می نویسم برای افرادی هم که مراجعه می کنند مفید و کاربردی باشه ولی قطعا مواردی خواهند بود که اصلا به درد شما نمی خورن! چون اینجا "وبلاگ شخصی" هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *