دلیل روشن شدن خودکار سیستم در حالت Sleep

اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که از حالت خواب Sleep ویندوز زیاد استفاده می کنید شاید در برخی موارد پیش آمده باشد که سیستم به صورت خودکار روشن شود. شخص خود من که از این حالت همیشه استفاده میکنم و در ماه شاید نهایت ۲ بار سیستم رو Shut down کنم برای همین روشن شدن خودکار سیستم برام چیز خوشایندی نخواهد بود! اتفاقی که ۲ روز پیش روی سیستم من افتاد و باعث شد تا این پست رو برای شما بازدید کنندگان هم بذارم تا اگر سیستم تان دچار این مشکل شد خیلی راحت خودتون عیب یابی کنید.

* اگر حوصله خوندن داستان ندارید برید آخر مطلب و نتیجه رو بخونید 😀

قبل از اینکه به سراغ اصل مطلب بریم – اگر فکر می کنید که این مشکل از ویروسی شدن سیستم هست، برداشتتان اشتباه هست. البته ویروس هم میتواند چنین بلایی سر سیستم بیاورد ولی تا الان که روی سیستم خود و اطرافیان ندیدم چنینی ویروسی افتاده باشد. و اون عده ای هم که این مشکل براشون پیش اومده بود مشکل از دستگاه های متصل به سیستم شون بود!

بله مشکل اصلی سخت افزارهایی هست که به کامپیوتر وصل کرده اید. این وسایل میتواند یک حافظه جانبی مانند فلش و یا ماوس و … باشد. پس اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید قطعه سخت افزاری هست که به تازگی به سیستم وصل کرده اید و بعد از آن سیستم دچار مشکل شده است.

وقتی این اتفاق برای سیستم من افتاده بود من یه فلش و یه مودم USB متصل داشتم که معمولا مودم همیشه روی سیستم هست برای همین فکر کردم از Flash هست ولی با جدا کردنش مشکل برطرف نشده بود! سراغ مودم رفتم ولی باز هم سیسنم بعد از اینکه Sleep رو میزدم خودش روشن میشد تا اینکه تصمیم گرفتم Mouse رو در بیارم و بعدش دیگه خبر از روشن شدن اتوماتیک سیستم نبود و درست شده بود.

اما مگر می شود که هر بار برای Sleep کردن موس را جدا کرد؟

جواب قطعا نه هست، پس باید راه حلی وجود داشته باشد! راه حل خیلی ساده هست اگر Mouse تان با USB وصل می‌شود باید آن را به درگاه درست وصل کنید و مثل من برندارید به هرجایی که خالی هست وصل کنید 😀 من جای مودم و ماوس رو اشتباه کرده بودم و برای همین بعد از Sleep زدن چون مادربورد برق رو قطع نمی کنه قطعه سخت افزاری همچنان در حال اجرا می موند و باعث روشن شدن سیتسم می شد.

نتیجه…

روشن شدن خودکار سیستم به دلیل اتصال قطعات سخت افزاری ( Mouse , Flash , Modem , Keybord , … ) می تواند باشد – برای همین ابتدا قطعات جانبی و اضافی مانند فلش را در بیاورید و اگر مشکل بر طرف نشده بود کیبورد و ماوس را نیز خارج کنید تا بدانید کدام قطعه باعث وجود این مشکل شده است.

1 دیدگاه در “دلیل روشن شدن خودکار سیستم در حالت Sleep

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *