نمایش فایل های مخفی شده فلش توسط ویروس

بدون شک اگر برای انتقال اطلاعات از فلش استفاده کرده باشید حتما پیش اومده که شخص مقابل برای شما اطلاعاتی را به فلش زده و به شما تحویل داده ولی وقتی فلش را با کامپیوتر باز کردید هیچ فایلی داخل اش نبوده باشه در حالی که حجم فلش هم مورد استفاده قرار گرفته باشه! عده ای فکر می کنند که اطلاعات مخفی شده اند برای همین قابلیت نمایش فایل های مخفی را فعال می کنند ولی باز هم چیزی را مشاهده نمی کنند! دلیل این موضوع این هست که این فایل ها توسط ویروسی به نام NewFolder غیرقابل نمایش شده اند. برای همین روش بازیابی و مشاهده اطلاعاتی که با این روش Hidden شده اند کمی متفاوت هست.

آموزش

خب برای اینکه بتونید فایل ها رو مشاهده کنید روش های زیادی وجود داره که من راحت ترین اونها رو برای شما در این پست معرفی میکنم.

در ابتدا یک فایل متنی توسط Notepad ایجاد کنید و سپس کدهای زیر رو وارد کنید و فایل رو  با پسوند bat. ذخیره کنید.

الان این فایل رو که درست کردید رو داخل فلش کپی کنید و اجرا کنید تا تمامی فایل های مخفی رو نمایش بده.

نکته : برای این کار می توانستید از نرم افزارهایی همچون File Attribute Changer استفاده کنید ولی خب وقتی میشه با یک خط کد در کمتر از 1 دقیقه این کار رو انجام داد چه نیازی به برنامه اضافی هست؟!!

نکته2: در صورتی که این ویروس به درایوهای شما نفوذ کرده باشد و نمایش فایل ها در آن درایو را با مشکل مواجه کرده باشد می توانید همان فایلی را که در بالا درست کردید را در آن درایو نیز کپی کرده و اجرا کنید. پس این فایل را همیشه روی سیستم داشته باشید تا هر وقت نیاز شد بتوانید از آن استفاده کنید.

راستی استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند و بروز شده رو فراموش نکنید 😉

4 دیدگاه در “نمایش فایل های مخفی شده فلش توسط ویروس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *