آموزش نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس

در این مطلب میخوام براتون آموزش نصب وردپرس رو بذارم. سیستم مدیریت محتوایی که برای ایجاد بلاگ شخصی بهترین گزینه می باشد که با انعطاف پذیری بالاش برای راه اندازی وب سایت نیز استفاده می شود. اولین کاری که باید انجام دهیم دانلود این CMS می باشد. برای دانلود نسخه فارسی این سیستم اینجا کلیک کنید.

ادامه‌ی خواندن

شروعی بر مطاله آزاد با رمان «کوری»

همیشه از مطالعه آزاد خوشم میومده و الان هم میاد. یادش بخیر وقتی مدرسه میرفتم حاظر بودم روزنامه 1 سال قبل رو بخونم ولی کتاب درسی نخونم 😀 الان هم فرقی نکرده و مطاله درسی من در روز 0 دقیقه هست :دی اما با این تفاوت که دیگه الان اون مطالعه آزاد رو هم ندارم. دلیل اش تنبلی خودم هست که به دروغ خودم رو با واژه «وقت ندارم» توجیه میکنم.

ادامه‌ی خواندن

MySQL Databases

آموزش ایجاد پایگاه داده در cPanel

اولین گام برای راه اندازی یک وب سایت ایجاد پایگاه داده (Database) می باشد. فرقی ندارد که می خواهید از کدام CMS استفاده کنید. ولی حداقل باید یک بانک اصلاعاتی بر روی هاست داشته باشید تا اطلاعات سایت در آنجا ذخیره شود.

ادامه‌ی خواندن

پرواز در آتش اثری فوق العاده از امین حبیبی

هر کس که امین حبیبی رو بشناسه و به آهنگ هاش گوش کرده باشه حتما این رو فهمیده که یکی از بهترین خواننده ها هست که از صدای فوق العاده ای نیز برخوردار هست. کلیپ پرواز در آتش که به سفارش صدا و سیمای خوزستان ساخته شده بود، در سال 1385 به عنوان بهترین نماهنگ انتخاب شد. کلیپی که امین حبیبی در نقش شهید محمدرضا سبهانی در آن حظور دارد.

ادامه‌ی خواندن

آموزش PHP

آموزش PHP – جلسه دوم : ثوابت

قبلا در مورد در متغیرها براتون توضیحاتی دادم و می دانید که مقدار ذخیره شده در متغیر را می توان عوض کرد. در مقابل متغیرها ثوابت قرار دارد. ثوابت هم همانند متغیرها می باشند ولی با این تفاوت که مقدار آنها یکبار برای همیشه تعریف می شود و دیگر نمی توان مقدار آن را عوض کرد.

ادامه‌ی خواندن

آموزش PHP

آموزش PHP – جلسه اول : متغیرها

متغیر نامی برای محلی از حافظه است که برای ذخیره داده ها به کار می رود. مقدار متغیر همانطور که از نام اش مشخص هست می تواند در طول اجرای برنامه بارها عوض شود. بنابراین از متغیرها بیشتر برای ذخیره داده هایی استفاده می شود که ثبات آنها اهمیتی ندارد.

ادامه‌ی خواندن

کد CAPTCHA

گوگل الگوریتم چشم مجازی را ارائه کرد

تا حالا شده که بخواهید در سایتی عضو شده و یا وارد حساب کاربری خود شوید که علاوه بر نام کاربر و رمز عبور از شما یک کد امنیتی نیز پرسیده شود؟

کد CAPTCHA

کد امنیتی که متشکل از حروف و اعداد می باشد که توسط الگویی نامنظم ایجاد می شود و هدف از این کار تشخیص انسان از ربات می باشد ولی ….

ادامه‌ی خواندن