با آگهی دهنده به‌روز شدن سایت وردپرس آشنا شوید

با امکان فوق العاده «آگاهی دهنده‌های به‌روز شدن سایت» وردپرس آشنا هستید؟ از کدوم سرویس ها استفاده می کنید؟ آیا این سیستم می تواند برعکس عمل کرده و باعث صدمه زدن به سایت شود؟

برای دریافت پاسخ این گونه سوال ها تا آخر این مطلب را دنبال کنید.

 

آشنایی با سرویس آگهی دهنده به روز رسانی

آگهی دهنده به‌روز رسانی ابزاری می باشد که وظیفه اطلاع رسانی آپدیت سایت را برعهده دارد. این سرویس هنگامی که شما سایت خود را بروز رسانی ( ارسال مطلب جدید و یا تغییر در مطلب قبلی ) کرده به صورت اتوماتیک از طریق پینگ XML-RPC به فهرست موجود اطلاعیه ارسال می کند. ارسال می کند. سایر افراد با مراجعه به آن سایت ها می توانند مطالب شما را مشاهده کرده و به وب سایت شما مراجعه کنند ولی این مورد در وب ایران عملی نیست! دلیل اول اینکه تعداد افراد کمی با این سایت ها آشنایی دارند و دلیل دوم فیلتر بودن این نوع سایت ها می باشد.

 

کدام سرویس را انتخاب کنیم؟

خود وردپرس به صورت پیشفرض از Ping-o-Matic استفاده می کند. مزیت اصلی این سرویس در اطلاع رسانی خود این سرویس به سایر سرویس ها می باشد. به عبارتی به هنگامی که شما یک پینگ به این سایت ارسال کنید خود این سرویس همان پینگ را به سایر سیستم هایی که پشتیبانی می کند ارسال می کند. همچنین می توانید از Technorati نیز استفاده کنید یک سرویس خوب می باشد.

 

آیا استفاده از سرویس ها اطلاع رسانی ضرر دارد؟

افراط در همه چیز نتیجه منفی دارد! بنابرین استفاده از چندین سرویس که خیلی ها این کار را می کنند برایشان می تواند برعکس عمل کرده و نتیجه منفی درپی داشته باشد. بنابراین از بین سیستم های موجود نهایت 4 سرویس خوب را انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید. البته استفاده از این سرویس فشاری به سرور وارد نمی کند و همچنین مصرف منابع ندارد ، پس استفاده از 10 ها مورد اشکال فنی شاید نداشته باشد ولی از دید سئو کارها صلاح نیست.

 

لیست بهترین ها

خب این هم چندتا سرویس که می تونید از آنها استفاده کنید.

http://rpc.pingomatic.com
http://rpc.twingly.com
http://ping.feedburner.com
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://www.pingmyblog.com
http://www.blogdigger.com/RPC2

آموزش استفاده

برای استفاده از این سرویس ها کافیست آدرس دامنه هایی که در بالا ذکر شده اند را در مسیر زیر وارد کنید.

تنظیمات -> نوشتن -> آگاهی دهنده‌های به‌روز شدن سایت

پیام کیوانی

نوشتن رو دوست دارم، چون باعث افزایش آگاهی خواننده میشه. تمام سعی ام این هست که مطالبی که می نویسم برای افرادی هم که مراجعه می کنند مفید و کاربردی باشه ولی قطعا مواردی خواهند بود که اصلا به درد شما نمی خورن! چون اینجا "وبلاگ شخصی" هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *